Autoškolu Kodet jsme založili před více než 24 lety a do dnešního dne se této profesi věnujeme. Za celou dobu prošlo naší autoškolou již několik tisíc řidičů, velká část z nich i opakovaně, když se k nám vraceli pro další skupiny řidičských oprávnění.

V poslední době jsme museli celkový rozsah nabízených řidičských oprávnění, s ohledem na další poskytované služby, částečně omezit tak, abychom se mohli každému klientovi věnovat v plném rozsahu a poskytovat tak služby s největší možnou mírou individuálního přístupu.

Nyní zajišťujeme výuku a výcvik na skupiny řidičských oprávnění A, B, B96, BE, C, CE a T. K výcviku používáme výhradně vlastní vozidla, která jsou pravidelně servisována tak, aby každý žadatel o řidičský průkaz mohl bezpečně a pohodlně absolvovat všechny předepsané vyučovací hodiny praktického výcviku ve vozidlech, která odpovídají nejen legislativě, ale také současným trendům a požadavkům na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Používáme moderní a pro žáky atraktivní výcviková vozidla světových značek: např. BMW 320D Xdrive, soupravu Iveco Eurocargo s přívěsem Agados Dona, ale také moderní motocykly Yamaha a BMW. Aktuálně jsme zařadili mezi výcviková vozidla motocykl BMW F800R pro nejvyšší skupinu řidičského oprávnění A – bez omezení a pro výcvik skupiny B vozidlo s automatickou převodovkou BMW Gran Coupé 430D Xdrive. K výuce a výcviku pro skupinu T používáme sice “oldschool” traktor Zetor 6911, avšak připojujeme za něj vlek Agados Porthos, takže couvání zvládne téměř každý.

Pro přihlášení do autoškoly si musí každý žadatel stáhnout, vytisknout, vyplnit a od praktického lékaře nechat potvrdit přihlášku do AŠ a posudek lékaře. Bez originálů těchto dokumentů není možné výuku a výcvik zahájit.