Autoškolu Kodet jsme založili před 25 lety a do dnešního dne se této profesi věnujeme. Za celou dobu prošlo naší autoškolou již několik tisíc řidičů, velká část z nich i opakovaně, když se k nám vraceli pro další skupiny nových řidičských oprávnění.

Do roku 2022 jsme museli celkový rozsah nabízených řidičských oprávnění, s ohledem na další poskytované služby, částečně omezit tak, abychom se mohli každému klientovi věnovat s největší možnou mírou individuálního přístupu a adekvátní kvalitou výukových služeb.

Nyní zajišťujeme výuku a výcvik na skupiny řidičských oprávnění Am, A1, A2, A, B, B96, BE, C, CE a T. K výcviku používáme výhradně vlastní vozidla, která jsou pravidelně servisována tak, aby každý žadatel o řidičský průkaz mohl bezpečně a pohodlně absolvovat všechny zákonem předepsané vyučovací hodiny praktického výcviku ve vozidlech, která odpovídají nejen legislativě, ale také současným trendům a požadavkům na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Výcvik provádíme výhradně ve Vlašimi, abychom mohli lépe plánovat termíny závěrečných zkoušek. Výcvik v Benešově neorganizujeme.

Používáme moderní a pro žáky atraktivní výcviková vozidla světových značek: např. BMW 320D Xdrive ve verzi sedan – pro skupiny B, B96 a BE, BMW 430D Xdrive ve verzi GranCoupé – pro skupiny B, B96 a BE s automatickou převodovkou, soupravu Iveco Eurocargo s přívěsem Agados Dona, ale také moderní motocykly Motobi Imola, Yamaha, Honda a BMW. Aktuálně zařazujeme mezi výcviková vozidla motocykl Honda CL500 Scrambler pro skupinu řidičského oprávnění A2. K výuce a výcviku pro skupinu T používáme sice “oldschool” traktor Zetor 6911, avšak připojujeme za něj vlek Agados Porthos, takže couvání zvládne téměř každý.

Pro přihlášení do autoškoly si musí každý žadatel stáhnout, vytisknout, vyplnit a od praktického lékaře nechat potvrdit přihlášku do AŠ a posudek lékaře. Bez originálů těchto dokumentů není možné výuku a výcvik zahájit.

Pro zájemce o ŘO skupiny C máme připraveny otázky z nauky o konstrukci a údržbě vozidla, které si mohou stáhnout zde.